Diyetisyen Tuğçe Tunçtürk Kimdir?


Beslenme ve Diyet Uzmanı Tuğçe Tunçtürk, 20 Aralık 1987 tarihinde Uşak'ta doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Uşak’ta tamamladıktan sonra 2007 yılında Ankara Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü'ne giriş yaptı.

Buradaki 2 yıllık eğitimin ardından, onur öğrencisi ünvanı alarak aynı üniversitenin "Beslenme ve Diyetetik" bölümüne geçiş yapmaya hak kazandı. 2009 -2012 yıllarında temelde 5 yıllık olan "Beslenme ve Diyetetik" bölümünü 3 yılda tamamlayarak hem başarılı bir öğrenci grafiği çizdi, hem de diyetisyen unvanına sahip olmayı çocukluktan itibaren ne kadar çok arzu ettiğini bir kez daha gösterdi.

Mesleki Deneyimleri


Eğitim ve öğrenim süresince endidiği teorik bilgilerini başta Başkent Üniversitesi Hastaneleri olmak üzere, Ankara Dış Kapı SSK ve GATA, İstanbul Bezmi Âlem Vakıf Gureba ve Dr. Sami Ulus Çocuk Hastaneleri'nde gözlem yaparak pratik anlamda da pekiştirdi.

Mezuniyet sonrasında ise aslında İzmir ile hiçbir bağı olmamasına rağmen tamamen ailesine daha yakın olabilmek için şehre taşındı ve özel bir klinikte çalışmaya başladı. Dyt. Tuğçe Tunçtürk, iş tecrübelerini sonrasında Su Hastanesi, kadın doğum uzmanları ve bariatrik cerrahi uzmanları ile birlikte daha da perçinlemiş ve son olarak da kendi danışmanlık ofisini kurmuştur.

Halk sağlığına oldukça önem veren Dyt. Tuğçe Tunçtürk her ay rutin olarak halka açık eğitim seminerleri vermekte, bilimsel gelişmeler ve yenilikleri ise katıldığı kurs ve seminerlerle yakından takip etmektedir.

izmir-diyetisyen-tugce-tuncturk-hakkinda.jpg

Katıldığı Kurs ve Seminerler

1. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu

2011

1. International Pysical Activity, Nutritiom and Health Congress

2011

İstanbul Sağlık ve Beslenme Bienali

2012

4. Fetal Hayattan Çocukluğa İlk 1000 Gün Gebe ve Çocuk Beslenmesi Kongresi

YİSAV, 2016

2. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu

2012

Onkoloji Hastalarında Beslenme Tedavisi ve Onkoloji Diyetisyenliği

2012

Espen LLL Kursları

Kepan, 2013
Kanser hastalarında nutrisyon desteği